5. Розділові знаки при звертанні правильно вжито в реченні
А Зійди дощику, дрібнесенький, Скропи травицю-муравицю, Нехай я вийду на вулицю.
Б Пусти мене, мати погуляти, Бо вже челядоньки не видати.
В Ой куди ви, голубоньки, та й полетите, Куди моє дівування та й занесете?
Г Прочини господарю, ворота, Занесем тобі віночка з золота.
Д Зеленая, дібровонько, Чого так рано спустошена, Трава на сіно покошена?
Ответы на вопрос
Правильна відповідь — В.
У реченні:
Ой куди ви, голубоньки, та й полетите,
Куди моє дівування та й занесете?
звертання голубоньки стоїть у середині речення, тому його правильно виділено комами з обох боків:
ви, голубоньки, та й полетите
Інші варіанти мають помилки:
А — треба: Зійди, дощику дрібнесенький, скропи...
Потрібна кома перед звертанням дощику дрібнесенький.
Б — треба: Пусти мене, мати, погуляти...
Звертання мати треба виділити комами з обох боків.
Г — треба: Прочини, господарю, ворота...
Звертання господарю стоїть у середині речення, тому потрібні дві коми.
Д — треба: Зеленая дібровонько, чого... або Зеленая дібровонько!
Слово дібровонько є звертанням разом із прикметником зеленая, тому кома між ними не потрібна.
Отже, правильно розділові знаки при звертанні вжито в реченні В.
Похожие вопросы
Топ вопросов за вчера в категории Українська мова
Последние заданные вопросы в категории Українська мова
-
Математика
-
Литература
-
Алгебра
-
Русский язык
-
Геометрия
-
Английский язык
-
Химия
-
Физика
-
Биология
-
Другие предметы
-
История
-
Обществознание
-
Окружающий мир
-
География
-
Українська мова
-
Информатика
-
Українська література
-
Қазақ тiлi
-
Экономика
-
Музыка
-
Право
-
Беларуская мова
-
Французский язык
-
Немецкий язык
-
МХК
-
ОБЖ
-
Психология
-
Физкультура и спорт
-
Астрономия
-
Кыргыз тили
-
Оʻzbek tili

