Вопрос задан 24.06.2026 в 21:20. Предмет Українська мова. Спрашивает Исаенко Сергей.

5. Розділові знаки при звертанні правильно вжито в реченні
А Зійди дощику, дрібнесенький, Скропи травицю-муравицю, Нехай я вийду на вулицю.
Б Пусти мене, мати погуляти, Бо вже челядоньки не видати.
В Ой куди ви, голубоньки, та й полетите, Куди моє дівування та й занесете?
Г Прочини господарю, ворота, Занесем тобі віночка з золота.
Д Зеленая, дібровонько, Чого так рано спустошена, Трава на сіно покошена?

Перейти к ответам

Ответы на вопрос

Отвечает Компаниец Никк.

Правильна відповідь — В.

У реченні:

Ой куди ви, голубоньки, та й полетите,
Куди моє дівування та й занесете?

звертання голубоньки стоїть у середині речення, тому його правильно виділено комами з обох боків:

ви, голубоньки, та й полетите

Інші варіанти мають помилки:

А — треба: Зійди, дощику дрібнесенький, скропи...
Потрібна кома перед звертанням дощику дрібнесенький.

Б — треба: Пусти мене, мати, погуляти...
Звертання мати треба виділити комами з обох боків.

Г — треба: Прочини, господарю, ворота...
Звертання господарю стоїть у середині речення, тому потрібні дві коми.

Д — треба: Зеленая дібровонько, чого... або Зеленая дібровонько!
Слово дібровонько є звертанням разом із прикметником зеленая, тому кома між ними не потрібна.

Отже, правильно розділові знаки при звертанні вжито в реченні В.

Похожие вопросы

Топ вопросов за вчера в категории Українська мова

Последние заданные вопросы в категории Українська мова

Задать вопрос