Вопрос задан 30.09.2026 в 18:48. Предмет Физика. Спрашивает Нуралинова Айша.

До якої температури охолонуть 5л окропу, взятого при температурі 100 °С, віддавши в навколишнє простір 1680 кДж енергії?

Перейти к ответам

Ответы на вопрос

Отвечает Verner Karina.

Вважаємо, що 5 л води мають масу приблизно 5 кг.

Кількість теплоти: \( Q = 1680 \) кДж, питома теплоємність води: \( c = 4{,}2 \) кДж/(кг\(\cdot\)°C).

Знайдемо, на скільки градусів охолоне вода:

\[ \Delta t = \frac{Q}{cm} = \frac{1680}{4{,}2 \cdot 5} = 80^\circ\mathrm{C} \]

Початкова температура була \(100^\circ\mathrm{C}\), тому:

\[ t = 100 - 80 = 20^\circ\mathrm{C} \]

Відповідь: вода охолоне до \(20^\circ\mathrm{C}\).

Похожие вопросы

Топ вопросов за вчера в категории Физика

Последние заданные вопросы в категории Физика

Задать вопрос